Brigáda

Dne 28.10. 2015 v 9:00 odstartuje již dlouhou dobu plánovaná akce… údržba skautského pozemku „Radůzovo“ v lokalitě Pod Oborou. Pozemek jsme získali darem od bývalých skautů Řehořkových, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí. Účelem brigády je zbavit pozemek náletových dřevin, posekat trávu a celkově ho zkulturnit. V horní části pozemku bychom rádi vybudovali malé ohniště a posezení, aby skautky a skauti z boskovických oddílů měli místo, kam můžou kdykoliv v průběhu roku zajít. S sebou si proto přineste pracovní nářadí, rukavice, motorové pily, křovinořezy, zahradnické nůžky, pilky, rýče, …. Také si vezměte něco na opečení, materiálu na oheň bude dost :-). Teplé nápoje na zahřátí zajistíme, vezměte si jen hrneček. Akce je vhodná pro světlušky, vlčata, skautky a skauty, rangers a rovery, rodiče. Pokud nebudete mít dostatek času na práci, klidně se přijďte i jen podívat, ať víte kde pozemek máme. Přístup na pozemek je poměrně komplikovaný, níže je přiložená mapa. Pro jistotu si dejme sraz z 8:50 u horní zdi židovského hřbitova.

image.CX3Q6X

Stejný den v 15:30 na náměstí 9. května u sochy TGM proběhne vzpomínková akce k 96. výročí vzniku samostatného československého státu. Sraz v krojích v 15:00. Na obě akce se na vás těšíme