O nás

Pokud hledáte kontakt na někoho kompetentního, klikněte ZDE nebo napište na akela.sebetov@skaut.cz.

Náš oddíl Akéla Šebetov patří pod středisko Boskovice.

Jsme smíšený skautský oddíl, to znamená že v oddíle máme chlapce i dívky. V současné době máme v oddíle především mladší děti: většina dětí je ve věku světlušek či vlčat, pouze některé dorůstají do věku skautek a skautů. Věnujeme se také výchově předškolních dětí. Název oddílu odkazuje na jméno vlka z Knihy džunglí: vychovatele, nositele moudrosti a lásky k přírodě.

Aktuálně máme v oddíle 4 družiny:

• Svatojánci družina benjamínků (předškolní dětí a 1. třída)
  • Ještěrky družina skautek (5.-8. třída)
  • Vážky družina světlušek (2.-5. třída)
  • Orli družina vlčat a skautů (2.-8. třída)

Družiny se schází pravidelně každý týden v klubovně, kterou máme na obecním úřadě v Šebetově.

V průběhu roku jezdíme na víkendové nebo jednodenní výpravy. Aktivně se také účastníme života v obci: zapojujeme se do sázení stromů, roznášíme Betlémské světýlko, pořádáme Tříkrálovou sbírku a Dětský den, účastníme se přípravy a stavění Máje, zapojujeme se do Masopustu a organizujeme úklid v rámci akce Ukliďme Česko.

Vyvrcholením naší činnosti jsou letní tábory. Pořádáme kratší pobyt pro předškolní děti (Benjamínky) s rodiči a týdenní tábor pro světlušky a vlčata.

Fotografie z akcí naleznete na Zoneramě.  Starší fotky (2010-2013) jsou na Rajčeti